Klinika stomatologiczna

Dla nas stomatologia jest sztuką. Jakość usług stomatologicznych osiągamy dzięki wyposażeniu kliniki w najnowocześniejszy sprzęt. Uzupełnieniem nowoczesnych technologii są oczy i ręce wysoko wykwalifikowanego personelu. Dzięki temu spotkanie ze stomatologiem może stać się pozytywnym doświadczeniem. Dbamy o kameralną, miłą i dyskretną atmosferę i do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny.
Pracujemy tylko na najwyższej jakości materiałach i stosujemy nowoczesne metody leczenia.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to przede wszystkim leczenie zębów mlecznych z próchnicy, lakowanie oraz higienizacja uwzględniająca zabiegi wzmacniającej szkliwo. Pierwszy kontakt z lekarzem stomatologiem to podstawa pozytywnego nastawienia, najczęściej na następne lata. Na najmłodszych naszych pacjentów czekają bajki wyświetlane w gabinecie, kolorowe plomby, bezbolesne znieczulenie komputerowe – sleeper one oraz nagrody i dyplomy dla dzielnych pacjentów.

Stomatologia dziecięca obejmuje wizyty adaptacyjne, profilaktykę i leczenie czyli lakierowanie i lakowanie zębów, profilaktyczne wizyty kontrolne u stomatologa.

SYSTEM NAGRÓD
Z troską i uwagą podchodzimy do dzieci, które odwiedzają naszą klinikę dentystyczną, starając się, by wizyty przebiegały w przyjemnej i ciepłej atmosferze. Pozytywnie motywujemy poprzez system nagród, jakie dziecko otrzymuje po wizycie. Dbamy nie tylko o to, by uzębienie odwiedzających nas maluchów było prawidłowe, lecz także o to, by wizyty u dentysty nie były dla dziecka przeżyciem nieprzyjemnym.

KOLOROWE WYPEŁNIENIA
W leczeniu zębów mlecznych młodych pacjentów stosujemy kolorowe wypełnienia, dzięki czemu zachęcamy ich do ponownego odwiedzenia naszej kliniki. Dzięki temu zęby odwiedzających nas milusińskich są zdrowe, a oni sami chętnie do nas wracają.

Profilaktyka

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do utrzymania zdrowych zębów i przyzębia. Zadaniem profilaktyki jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne wraz z dostosowaniem się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny i zdrowy uśmiech. Najważniejszymi zabiegami profilaktycznymi są skaling, piaskowanie, fluoryzacja i lakowanie.

Wizyta profilaktyczna u stomatologa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku. Tylko w ten sposób można skontrolować stan uzębienia i odpowiednio wcześnie wykryć powstające ubytki.

Wybielanie zębów

    • Metoda nakładkowa
Wybielanie zębów nakładkowe jest przeznaczone dla pacjentów, którzy wolą taki zabieg rozłożyć w czasie i wykonać go w warunkach domowych. Wymaga ono pobrania wycisków zębów, na podstawie których technik wykonuje szyny do wybielania.
Szyny do wybielania są cienkie, przezroczyste i odpowiednio wyprofilowane tak, aby zmieścić na zębach preparat wybielający i nie dopuścić do wyciekania nadmiarów preparatu wybielającego na zewnątrz. Z tak przygotowanych nakładek na zęby korzysta się w domu, dozując do nich odpowiednią ilość żelu wybielającego i nosząc przez określony czas. Szyny wraz z żelem wybielającym pacjent zakłada na noc. Zaletami wybielania nakładkowego jest możliwość kontrolowania efektu wybielania zębów. Zabieg wybielania zębów możesz przerwać w każdym momencie. Najczęściej do przerwania zabiegu wybielania dochodzi w przypadku nadwrażliwości zębów.

    • Metoda gabinetowa
To najszybsza i bardzo popularna metoda wybielania (zwłaszcza przed ważnym wydarzeniem). Wybielanie składa się z jednej wizyty i trwa jedynie 90 minut. Polega na wybielaniu zębów preparatem o wysokim stężeniu (40%) czyli Opalescence Boost. Aktywacja chemiczna produktu nie wymaga dodatkowego naświetlania, dzięki naturalnemu ph oraz maksymalnej aktywności utleniającej. Produkt jest w pełni bezpieczny i nie uszkadza szkliwa. Lekarz lub higienistka zabezpiecza Twoje dziąsła specjalnym preparatem, a na zęby nakłada produkt wybielający. Cały proces powtarza trzykrotnie.

Nowoczesna diagnostyka

Diagnostyka stomatologiczna jest pierwszym krokiem w drodze po piękny uśmiech. Precyzyjne planowanie przed rozpoczęciem leczenia nie może obyć się bez diagnostyki, która jest drogą do trafnego rozpoznania problemu warunkującego skuteczne leczenie.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, często zwana też ogólną, obejmuje zabiegi związane z profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków. Wszystko to pozwala przywrócić naturalny, zdrowy uśmiech oraz zapobiegać schorzeniom jamy ustnej.

W skład stomatologii zachowawczej wchodzi:
    • leczenie próchnicy zębów
    • odbudowa uszkodzonych tkanek zęba materiałem kompozytowym
    • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego
    • leczenie endodontyczne (kanałowe)

W celu zachowania komfortu leczenia i zapobiegania odczuwania bólu podczas leczenia stomatologicznego u pacjentów stosujemy znieczulenie komputerowe.

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Leczenie kanałowe jest konieczne gdy w zębie doszło do nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu miazgi zęba z jego korzeni i zastąpienie takim wypełnieniem, które zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się bakterii. Nowoczesne leczenie kanałowe prowadzimy za pomocą mikroskopu endodontycznego, który powiększa pole zabiegowe do 40 razy. Umożliwia to odnajdywanie i dokładne oczyszczanie systemu kanałowego. Są one bardzo małych rozmiarów i osiągnięcie tego pod kontrolą wzroku jest niemożliwe.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia:
            ▪ Leczenie perforacji
            ▪ Odnajdywanie krzywizn, rozgałęzień kanałów
            ▪ Usunięcie zębiniaków
            ▪ Usunięcie złamanych narzędzi
            ▪ Dokładną irygację

Mikroskop endodontyczny jest to więc podstawowe narzędzie jakie wykorzystujemy w naszym gabinecie dentystycznym podczas każdego leczenia endodontycznego.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz obszarów jej przyległych. Najpopularniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie (ekstrakcja) zęba.
Chirurgia stomatologiczna to także szereg specjalistycznych i skomplikowanych usług takich jak:
    • Ekstrakcje zębów stałych i mlecznych (usuwanie zębów)
    • Chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
    • Chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych
    • Implanty ortodontyczne
    • Podcinanie wędzidełek wargi górnej, wargi dolnej i języka
    • Resekcja wierzchołka korzenia zęba
    • Plastyka dziąseł
    • Usuwanie torbieli
    • Odbudowy kostne
    • Hemisekcja

Implantologia

Implantologia to nowoczesna metoda wypełniania braków uzębienia. Implanty obecnie na coraz większą skalę zastępują mosty lub ruchome protezy protetyczne. Implanty stomatologiczne zwane wszczepami są najnowocześniejszym rozwiązaniem protetycznym dla tych wszystkich, którzy wskutek różnych zdarzeń (wypadek, próchnica) straciły uzębienie częściowo bądź całkowicie.
Implantologia pomoże odzyskać Ci prawidłowe funkcje żucia i gryzienia, a także radość życia.

Pracownia RTG

W naszej pracowni wykonasz profesjonalne zdjęcie rentgenowskie zębów: tomografię komputerową 3D, pantomogram, cefalometrię, zdjęcia punktowe zębów.
Dysponujemy najnowocześniejszym aparatem RTG, dzięki czemu zdjęcia są precyzyjne, ostre, o wysokim kontraście z niską dawką promieniowania.

Logo programu Funduesze Europejskie
Logo programu Dostępność Plus

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.