Poradnia stomatologiczna

Podstawowym celem działania lekarza dentysty w Klinice Medycznej na Reymonta jest zadbanie o to, aby pacjent jak najdłużej mógł zachować jak największą liczbę zębów własnych. Leczenie i odbudowa zębów zniszczonych przez próchnicę lub inne czynniki to procedury określane ogólnie jako stomatologia zachowawcza. Współcześnie kładzie się nacisk na minimalnie inwazyjne opracowanie zmienionych destrukcyjnie tkanek, aby zachować jak najlepszą wytrzymałość „naprawionego” zęba. Pozwalają na to zaawansowane materiały do wypełnienia ubytków, stosowane w centrum stomatologii Wrocław, które trwale wiążą się z zębem, dzięki zjawiskom fizycznym i reakcjom chemicznym zachodzącym w miejscu ich połączenia.

Wizyta profilaktyczna u stomatologa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku. Tylko w ten sposób można skontrolować stan uzębienia i odpowiednio wcześnie wykryć powstające ubytki.

Cel zabiegów profilaktycznych to głównie uniknięcie rozprzestrzeniania się próchnicy poprzez usunięcie kamienia nazębnego, co pozwoli uniknąć skomplikowanego leczenia w przyszłości.

W naszej klinice oferujemy:

  • badania kontrolne jamy ustnej i zębów,
  • niwelowanie problemów związanych z nadwrażliwością oraz krwawieniem dziąseł,
  • oczyszczanie zębów z płytki nazębnej oraz kamienia,
  • skaling i piaskowanie,
  • leczenie próchnicy zębów.
Logo programu Funduesze Europejskie
Logo programu Dostępność Plus

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.