Mobilne USG

Program profilaktyczny 40 Plus

Centrum Medyczne na Reymonta realizuje program profilaktyki 40 plus.

Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób, które ukończyły 40 rok życia oraz nie korzystały wcześniej z tego programu lub od ostatniego udziału w programie minęło 12 miesięcy.
Celem programu jest wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.
Badania diagnostyczne, które wchodzą w skład programu Profilaktyka 40 PLUS, dzielą się na trzy grupy: badania dla kobiet, badania dla mężczyzn i pakiet wspólny. To, jaki zakres badań będzie dostępny, zależy od odpowiedzi, jakie będą udzielone w ankiecie.
Pacjenci, chcący wziąć udział w programie zobowiązani są do wypełnienia ankiety poprzez Internetowe Konto Pacjenta, w aplikacji mojeIKP lub dzwoniąc na infolinię 989.
Po wypełnieniu ankiety należy skontaktować się z naszą placówką i umówić na konkretny termin badania.
Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub osobiście w naszej placówce.

Zapraszamy serdecznie.

Środa z Profilaktyką - Woda

To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.
Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

Więcej na stronie NFZ

Sprawdź czas oczekiwania na leczenie

Jeśli otrzymałeś skierowanie do poradni specjalistycznej, szpitala, na rehabilitację, na badania specjalistyczne lub szukasz np. stomatologa, ginekologa, okulisty, psychiatry i nie wiesz, gdzie znaleźć odpowiednią placówkę – skorzystaj z wyszukiwarki miejsc udzielania świadczeń medycznych. Dzięki niej uzyskasz informację o dogodnej dla Ciebie lokalizacji miejsca udzielania świadczeń, a także o średnim czasie oczekiwania na świadczenia udzielane w ramach wybranej przez Ciebie placówki w ostatnich 6 miesiącach.

Więcej na stronie NFZ

Z programu bezpłatnych leków skorzysta więcej osób

Rozszerzamy program. 1 września 2023 wchodzi w życie ustawa, na postawie której osoby, które ukończyły 65 lat, a także dzieci i młodzież do 18 lat otrzymają prawo do wybranych bezpłatnych leków.
"Wykaz bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży w wieku do 18. roku życia zawierać będzie ponad 2 800 leków. Z kolei dla seniorów powyżej 65+ wykaz ten to prawie 3 800 bezpłatnych leków".

Więcej na stronie Ministerstwa Zdrowia

Szczepienia przeciw HPV

Nasza placówka bierze udział w programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV.
Zapisy przez infolinię 22 761 66 85 lub IKP
Od 1 czerwca 2023 r. dzieci z roczników 2010-2011 do ukończenia 14.r.ż.. mogą zostać zaszczepieni bezpłatnie w ramach powszechnego programu szczepień przeciw HPV.
Więcej informacji uzyskają Państwo poprzez kontakt telefoniczny z naszą placówką bądź bezpośrednią wizytą w Punkcie Szczepień.
Zapraszamy również serdecznie do zapoznania się z informacjami na stronie MZ.

Więcej na stronie Ministerstwa Zdrowia

Program profilaktyczny Chorób Układu Krążenia (CHUK)

Choroby układu krążenia stanowią główną przyczynę zgonów w Polsce. Za rozwój odpowiedzialne są m.in.:
    • Palenie tytoniu
    • Picie alkoholu
    • Stres
    • Nieodpowiednia dieta
    • Brak lub niewystarczająca aktywność fizyczna

Dla osób szczególnie narażonych na choroby układu krążenia został opracowany Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK), który ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości pacjentów na temat chorób układu krążenia, zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia.
Nasza placówka realizuje program profilaktyki chorób układu krążenia. Program dedykowany jest pacjentom od 35 do 65 roku życia bez rozpoznanych wcześniej chorób układu krążenia, cukrzycy oraz hipercholesterolemii. W programie mogą wziąć udział również osoby, które były objęte w przeszłości programem CHUK ale od poprzedniego badania upłynęło 5 lat.

Serdecznie zapraszamy pacjentów naszej placówki do wzięcia udziału w programie.
Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub bezpośrednio w placówce.

Program profilaktyki gruźlicy

Centrum Medyczne na Reymonta realizuje  program profilaktyki gruźlicy.

Gruźlica to bakteryjna choroba zakaźna, spowodowana zakażeniem prątkami gruźlicy. Jest to choroba społeczna związana z czynnikami sprzyjającymi zachorowaniu tj. :
    • Bardzo złe warunki mieszkaniowe
    • Niedożywienie
    • Choroby współtowarzyszące: zakażenie HIV, choroby nowotworowe, choroby krwi, cukrzyca, schyłkowa niewydolność nerek, leczenie immunosupresyjne, leczenie sterydami.
Program ma na celu zmniejszenie wskaźnika zachorowalności na gruźlicę, objęcie wczesną opieką chorych, zmniejszenie śmiertelności z powodu zachorowań na gruźlicę oraz podniesienie świadomości społecznej poprzez edukację zdrowotną.
Program ten przygotowany jest dla osób, które ukończyły 18 rok życia.
Aby wziąć udział w programie należy zgłosić się do gabinetu zabiegowego pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00.
Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub bezpośrednio w placówce.

Serdecznie zapraszamy

Logo programu Funduesze Europejskie
Logo programu Dostępność Plus

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.